Wydarzenia 2021

"Światowy dzień ziemi" -  obchodzimy co roku 22 kwietnia. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu. Celem akcji jest m.in budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej  oraz odpowiedzialność za środowisko naturalne. Wspólnie z mieszkańcami zabraliśmy porządkowaliśmy teren rekreacyjny Naszego Domu - zamiataliśmy alejki, grabiliśmy liście, zbieraliśmy śmieci, pielęgnowaliśmy przydomowe ogródki. Prace porządkowe przebiegały sprawnie i w dobrych humorach a aura pogodowa, choć zmienna również dopisała. 

Dzień wiosny -W dniu dzisiejszym tj. 21 marca w naszym Domu odbyło się pożegnanie zimy i przywitanie wiosny. Mieszkańcy z pomocą instruktorów terapii zajęciowej wykonali Marzannę. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę, ubrania i detale zostały starannie wykonane i przyozdobione. Po wykonaniu Marzanny udaliśmy się na plac, gdzie dokonaliśmy oficjalnego pożegnania zimy. Wszyscy w radosnych nastrojach uczestniczyli w tym wydarzeniu. Po spaleniu naszej Marzanny usiedliśmy na ławkach i rozmawialiśmy o nadchodzącej wiośnie, na którą wszyscy czekamy z niecierpliwością. Następnie w naszym parku poszukiwaliśmy wspólnie pierwszych oznak wiosny.

Dzień kobiet - Dzień kobiet, dzień kobiet niech każdy się dowie, że dziś jest dzień kobiet tak od samego rana śpiewała męska część naszego Domu. 8 marca to bez wątpienia wyjątkowy dzień. W tym dniu odświętnie ubrani Panowie składali życzenia i wręczali własnoręcznie wykonane kartki w ramach zajęć terapii zajęciowej mieszkankom i paniom pracującym w Naszym Domu. Instruktorzy terapii zajęciowej przygotowali dla Pań miłą niespodziankę. Domowe SPA, podczas którego  korzystały z relaksacyjnych masaży, zabiegów pielęgnacyjnych, maseczek i makijażu. Głównym celem tego dnia było sprawienie aby nasze panie mogły poczuć się wyjątkowo, pięknie, jak i atrakcyjnie.

 

Urodziny Naszych mieszkańców - Panie opiekunki  z budynku "C" przygotowały słodką niespodziankę dla Agaty, która 05.02 świętowała swoje 41 urodziny.  Były życzenia, toast i słodkości.

 Walentynki 2021 - Mimo iż miłości, sama w sobie jest słodka to 14.02 czyli w Walentynki mieszkańcy wraz z pracownikami terapii zajęciowej i opiekunami w ramach zajęć kulinarnych w naszym Domu, chcieli nadać jeszcze większą słodycz temu dniu i postanowili upiec gofry. Podczas takiej terapii mieszkańcy wracali wspomnieniami do czasu wakacji i pobytu nad morzem.

W trakcie zajęć narodziły się również nowe tematy i pomysły na kolejne warsztaty kulinarne.

"Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła…” – tak głosi staropolskie przysłowie. W naszej tradycji Tłusty Czwartek to zawsze ostatni czwartek przed Wielkim Postem. 11 lutego br., w ostatni czwartek karnawału, zgodnie z tradycją muszą na stołach królować pączki. Tak też było w naszym Domu.

W tym dniu wszyscy mogli bezkarnie objadać się pączkami .  Jak zawsze w tym dniu było bardzo słodko i miło.

 

Ulepimy dziś bałwana, No chodź, zrobimy to.... Korzystając z uroków zimy i sprzyjającej aury pogodowej, postanowiliśmy ulepić bałwana. Śmiechu było co nie miara. Świetna zabawa, mokry, zimny i biały śnieg dał fantastyczny efekt.

 

 

  

 

Styczeń 2021 - Gdy wszystko przykryte jest warstwą miękkiego, zimnego puchu a temperatura spada do – 17 º C Nasz Dom nabiera całkiem odmiennego charakteru. Zimowego. Nikt jednak nie zapada w sen zimowy. Dom nadal tętni życiem mieszkańców, którzy nawet w zimie są bardzo aktywni i korzystają ze słonecznej i mroźnej pogody.