Dom Pomocy Społecznej

w Nowej Wsi

"Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma,
lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada,
lecz przez to czym dzieli się z innymi!"
Jan Paweł II

Wydarzenia 2021

Urodziny Naszych mieszkańców - Panie opiekunki  z budynku "C" przygotowały słodką niespodzinkę dla Agaty, która 05.02 świętowała swoje 41 urodziny.  Były życzenia, toast i słodkości.

 

Walentynki 2021 - Mimo iż miłości, sama w sobie jest słodka to 14.02 czyli w Walentynki mieszkańcy wraz z pracownikami terapii zajęciowej i opiekunami w ramach zajęć kulinarnych w naszym Domu, chcieli nadać jeszcze większą słodycz temu dniu i postanowili upiec gofry. Podczas takiej terapii mieszkańcy wracali wspomnieniami do czasu wakacji i pobytu nad morzem.W trakcie zajęć narodziły się również nowe tematy i pomysły na kolejne warsztaty kulinarne.

"Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła…” – tak głosi staropolskie przysłowie. W naszej tradycji Tłusty Czwartek to zawsze ostatni czwartek przed Wielkim Postem. 11 lutego br., w ostatni czwartek karnawału, zgodnie z tradycją muszą na stołach królować pączki. Tak też było w naszym Domu. W tym dniu wszyscy mogli bezkarnie objadać się pączkami .  Jak zawsze w tym dniu było bardzo słodko i miło.

 

Ulepimy dziś bałwana, No chodź, zrobimy to.... Korzystając z uroków zimy i sprzyjającej aury pogodowej, postanowiliśmy ulepić bałwana. Śmiechu było co nie miara. Świetna zabawa, mokry, zimny i biały śnieg dał fantastyczny efekt.

 

 

  

 

Styczeń 2021 - Gdy wszystko przykryte jest warstwą miękkiego, zimnego puchu a temperatura spada do – 17 º C Nasz Dom nabiera całkiem odmiennego charakteru. Zimowego. Nikt jednak nie zapada w sen zimowy. Dom nadal tętni życiem mieszkańców, którzy nawet w zimie są bardzo aktywni i korzystają ze słonecznej i mroźnej pogody.